نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: دوست دارم دوست دختر داشته باشم

5344
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18157
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دوست دارم دوست دختر داشته باشم

سلام
    دانشجوی سال چهارمیم.راستش من قبل از این که بیام دانشگاه آدم مذهبی بودم بخاطر همین از همون روزهای اول دانشگاه وقتی همکلاسیایه دخترم رو (مخصوصا یکی از اونا رو)که می دیدم کم و بیش میخواستم باهاشون حرف بزنم و مثل پسرا باهاشون دوست باشم ولی نمی تونستم چون فکرمی کردم کار درستی نیست و جدا از بدی اون از لحاظ دین فکر میکردم ممکنه دختره به من وابسته بشه و آسیب ببینه که من دوست نداشته و وندارم همچین اتفاقی برای هیچ کس بیفته سال اول این جوری گذشت ولی سال دوم این تمایل دوستی به حدی رسیده بود که به پسرای که با همکلاسیای دخترم بخصوص اون دختره راحت بودن و باهاشون مثل یه پسر دوست بودن خیلی حسودیم میشد سال سه تمایلم حدی رسید بود که وقتی یه دختر و پسر رو با هم می دیدم هم حسادت می کردم وقتی کلاسام تموم میشد ازافسردگی میمردم شبا خواب نداشتم روزها هم درس نمی تونستم بخونم سال چهار حتی این برام عقده شده بود حتی یه دختر اسممو نه فامیلیمو صدا بزنه در حال حاضر از لحاظ روانی بهترم حسادتم هم کم شده ولی الان هم وقتی اون دختره رو با یکی میبینم (حتی وقتی یکی از پسرا اسمش رو میاره میگه که باهاش حرف زده) اتیش میگیرم وحتی این رو بگم که دختره دوساله ازدواج کرده ومنم چندین بار سعی کردم با دخترای دیگه ای به جای اون دوست بشم (حتی اگه گناه بزرگی باشه ) ولی اینکار فایده ای نداشته . مطمینم در آینده حتی اگه اسم این دانشگاه و این شهر وحتی اسم مدرک لیسانس پیش من اورده بشه یا من یه یاد اون دختر میافتم و می سوزم که چرا نتونستم حتی یه بار باهاش دوستانه حرف بزنم و یا چند قدم باهاش راه برم خواهش میکنم کمکم کنید بگید چکار کنم که نه حسرت اونو بخورم و نه دوست دختر داشتن رو؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : دوست دارم دوست دختر داشته باشم ولی نمی تونم

فکر میکنی کار خوبیه؟؟؟؟ اگه دوست دختر نداشته باشی گناه کردی یا بهت میگم اممول... بهترین راه دوری کردن از نامحرمه

3. 2 کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    تشکر شده 462 بار در 297 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط gomshode نمایش پست ها
    سلام
    دانشجوی سال چهارمیم.راستش من قبل از این که بیام دانشگاه آدم مذهبی بودم بخاطر همین از همون روزهای اول دانشگاه وقتی همکلاسیایه دخترم رو (مخصوصا یکی از اونا رو)که می دیدم کم و بیش میخواستم باهاشون حرف بزنم و مثل پسرا باهاشون دوست باشم ولی نمی تونستم چون فکرمی کردم کار درستی نیست و جدا از بدی اون از لحاظ دین فکر میکردم ممکنه دختره به من وابسته بشه و آسیب ببینه که من دوست نداشته و وندارم همچین اتفاقی برای هیچ کس بیفته سال اول این جوری گذشت ولی سال دوم این تمایل دوستی به حدی رسیده بود که به پسرای که با همکلاسیای دخترم بخصوص اون دختره راحت بودن و باهاشون مثل یه پسر دوست بودن خیلی حسودیم میشد سال سه تمایلم حدی رسید بود که وقتی یه دختر و پسر رو با هم می دیدم هم حسادت می کردم وقتی کلاسام تموم میشد ازافسردگی میمردم شبا خواب نداشتم روزها هم درس نمی تونستم بخونم سال چهار حتی این برام عقده شده بود حتی یه دختر اسممو نه فامیلیمو صدا بزنه در حال حاضر از لحاظ روانی بهترم حسادتم هم کم شده ولی الان هم وقتی اون دختره رو با یکی میبینم (حتی وقتی یکی از پسرا اسمش رو میاره میگه که باهاش حرف زده) اتیش میگیرم وحتی این رو بگم که دختره دوساله ازدواج کرده ومنم چندین بار سعی کردم با دخترای دیگه ای به جای اون دوست بشم (حتی اگه گناه بزرگی باشه ) ولی اینکار فایده ای نداشته . مطمینم در آینده حتی اگه اسم این دانشگاه و این شهر وحتی اسم مدرک لیسانس پیش من اورده بشه یا من یه یاد اون دختر میافتم و می سوزم که چرا نتونستم حتی یه بار باهاش دوستانه حرف بزنم و یا چند قدم باهاش راه برم خواهش میکنم کمکم کنید بگید چکار کنم که نه حسرت اونو بخورم و نه دوست دختر داشتن رو؟

سلام.آیا فکر میکنین داشتن دوست دختر خوبه؟آیا کسانی که در زندگیشون ی دوست دختر داشتن در زندگیشون موفق هستن؟ایا اسیب روحی براشون ایجاد نمیشه؟ایا اه دختری پشت زندگی ایندشون نیست؟ایا خدا رفتارشونو دوست داره؟لازم نیست به من یا شخص دیگری پاسخ بدید.به درونتون رجوع کنین و پاسخ درستی برای این پرسش ها پیدا بکنین.
    وراه چارش ازدواجه.
    موفق باشین
    امضای ایشان
    ...!

5. 2 کاربران زیر از 2015 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18157
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

می دونم ولی میترسم همچین جس نیازی حتی زندگیم رو
    بعد از ازدواج به خطر بندازه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18157
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خودمم میدونم کار درستی نیست و می تونه خیلی بهدختر اسیب برسه ولی این حس چهار ساله که منو رو ازار میده و نمی تونم هیچکاری انجام بدم .نمی تا حالا پیش چند تا دکتر روانشاس و روان پزشک رفتم و چه شبهای که سه نصف شب پامیشدم میرفتم دکتر

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    میزان امتیاز
    10

می دونم ولی میترسم همچین جس نیازی حتی زندگیم رو
    بعد از ازدواج به خطر بندازه

اگه همسر ایندتون رو درست انتخاب بکنین و پایبند زندگیتون باشین همچین اتفاقی نخواهد افتاد
    امضای ایشان
    ...!

9. 2 کاربران زیر از 2015 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18157
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

گفتم که یکی از دخترای کلاسمون هست که من هیچ وقت نتونستم از فکرش بیام بیرون .همیشه اونو با بقیه مقایسه می کنم

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    میزان امتیاز
    10

گفتم که یکی از دخترای کلاسمون هست که من هیچ وقت نتونستم از فکرش بیام بیرون .همیشه اونو با بقیه مقایسه می کنم

شاید دلیلش اینه که شما درک درستی از ایشون نداشتین.شاید اگه کامل شخصیتشو میشناختین خیلی پایین تر از چیزی بود که توی ذهنتون هست.
    احتمالا از بس که فکرتون درگیر بوده به شخصیت ایشون بال پر دادین وحالا اون کسی که در ذهنتون هست دیگه هم کلاسیتون نیست ،دختر رویاهاتونه واین باعث میشه عذاب بکشین.
    ازدواج کنین و هر وقت به یاد این خانم افتادین سریعا ب یاد بزرگی خدا ونعمت هاش بیوفتین و باخودتون بگین من به به خاطر خدا از اون گذشتم.پس حتما خدا دختر به مراتب بهتری رو سر راهم قرار میده.
    امضای ایشان
    ...!

12. کاربران زیر از 2015 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    9301
    تشکـر
    196
    تشکر شده 232 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست دختر میخوای چیکار
    موقعیت ازدواج رو پیدا کردی با یه دختر مناسب ازدواج کن.
    عشقت رو خرج همسرت کن نه دختری که معلوم نیست نصیب کیه

14. 3 کاربران زیر از Ashkan1989 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

خوب اشتباه کردی عزیز من! اگه به دختری علاقه داشتی باید اقدام می کردی.
    تو همین سایت ده ها مورد هست که مثل تو اقدام نکردن و هنوز دارن حسرتش
    رو می خورن. ارتباط با جنس مخالف اولش سخته. ولی کم کم عادی می شه
    برات. از ازدواج هم مدینه فاضله نساز. فکر نکن ازدواج کردی همه مشکلات روحی ت
    برطرف می شه. ایران از نظر آمار، رتبه چهارم طلاق رو در دنیا داره. به نظرت چرا
    آمار طلاق در ایران این قدر زیاده؟
    من نمیگم برو دنبال این دوستی های کوتاه مدت. ولی سعی نکن برای خودت عقده
    بسازی. با هدف ازدواج برای خودت دوست دختر پیدا کن. اگه خوشت اومد باهاش
    ازدواج کن، اگرم نه قبل از این که وابستگی بین تو و ایشون ایجاد بشه، تمومش کن.
    این کاریه که همه جای دنیا می کنن، و رتبه چهارم طلاق هم تو جهان ندارن!

16. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16452
    تشکـر
    220
    تشکر شده 173 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    0

این گونه دوستی ها به نظر من وقت تلف کردنه

18. کاربران زیر از Dark Knight بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

سلام
    دوست شدن و داشتن رابطه اجتماعی سالم چیز بدی نیست

ولی متاسفانه در جامعه ما چنین فرهنگی به خاطر محدویت هایی سنتی و مذهبی اکر خانواده ها نهادینه نشده

به همین خاطر اگر شما با دختری دوست بشید بعد از مدتی باید تکلیفتون رو در مورد ازدواج با ایشون مشخص کنید

دخترها با این نیت با پسرها دوست میشن که بتونن با فرد مورد علاقشون رابطه برقرار کرده و در نهایت به ازدواج ختمش کنن

چون راه مطمئن برای رسیدن به خواهش های درونی و عاطفی در چهارچوب همین ازدواج رسمی میسر خواهد بود

پس دوست عزیز اگر قرار شد با کسی دوست بشید باید به این موارد و وابستگی های بعدش هم فکر کنید

حکایت خربزه و پای لرزش رو همیشه به خاطر داشته باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

20. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

اصلا متوجه تاکید شما روی دوست بودن و دوست دختر داشتن نمیشم
    انگار بحث "علاقه" برای شما مطرح نیست و فقط هدفتون به قول خودتون حرف زدن و راه رفتن با یکی هستش. این حس شما چندان جالب نیست باید بشنید با خودتون فکر کنید که این حرف زدن با جنس مخالف چه فرقی برای شما داره؟ اگه احساسات آنچنانی دارین که بدونین گناهه. اگه ام ندارین که نباید اینقدر براتون دغدغه بشه که با دختر دوست بشین، همون دوستای پسرتون کفایت می کنه. اما اگه واقعا عشق و علاقه ای در کاره(تعریف عشقو که میدونین حتما : احترام/تعهد/کشش فیزیکی) و عاشق این خانم بودین که پس باید همون اول اقدام می کردین که اگه علاقه متقابل بود ازدواج کنید. که نکردین این کارو. پس حالا دیگه حسرت خوردن نداره مثل خیلی موقعیت های دیگه ای که آدم از دست می ده و بعدش پشیمون میشه بهش نیگا کنین. اصلا به این فکر کنید که اگه خواستگاری می کردید و جواب رد میشنیدید چیکار میکردید؟ بازم تا آخر عمر فراموشش نمی کردید؟

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    9301
    تشکـر
    196
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Way نمایش پست ها
    خوب اشتباه کردی عزیز من! اگه به دختری علاقه داشتی باید اقدام می کردی.
    تو همین سایت ده ها مورد هست که مثل تو اقدام نکردن و هنوز دارن حسرتش
    رو می خورن. ارتباط با جنس مخالف اولش سخته. ولی کم کم عادی می شه
    برات. از ازدواج هم مدینه فاضله نساز. فکر نکن ازدواج کردی همه مشکلات روحی ت
    برطرف می شه. ایران از نظر آمار، رتبه چهارم طلاق رو در دنیا داره. به نظرت چرا
    آمار طلاق در ایران این قدر زیاده؟
    من نمیگم برو دنبال این دوستی های کوتاه مدت. ولی سعی نکن برای خودت عقده
    بسازی. با هدف ازدواج برای خودت دوست دختر پیدا کن. اگه خوشت اومد باهاش
    ازدواج کن، اگرم نه قبل از این که وابستگی بین تو و ایشون ایجاد بشه، تمومش کن.
    این کاریه که همه جای دنیا می کنن، و رتبه چهارم طلاق هم تو جهان ندارن!
    شما دارید یه طرز تفکر رو به ایشون آموزش میدین اما ایشون هدفشون فقط داشتن دوست دختره
    اینجا هم ایرانه خیلی فاکتورها فرق میکنه ما ایرانی ها احساساتی هستیم زود وابسته میشم کم منطق به کار می بریم و خیلی هم راحت شکست میخوریم و افسرده میشیم.
    تو یه جایی مثل ایالات متحده یه دختر و پسر با هم آشنا میشن بعذ از مدت زیادی اگر برای هم مناسب بودن ازدواج میکنن اگر هر کدوم از طرفین احساس کرد این رابطه براش خوشایند نیست غالبا خیلی راحت برا هم آرزوی موفقیت میکنن و وارد رابطه جدید میشن.
    اما تو ایران اکثر رابطه ها بدون منطق شروع میشه و آخر سر جدایی و گریه و آه و ناله و شعر جدایی و افسردگی ختم میشه یا ازدواج نابسامان
    واقعا آموزش در کشور ما ضعیفه

23. 2 کاربران زیر از Ashkan1989 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Queen نمایش پست ها
    شما دارید یه طرز تفکر رو به ایشون آموزش میدین اما ایشون هدفشون فقط داشتن دوست دختره
    اینجا هم ایرانه خیلی فاکتورها فرق میکنه ما ایرانی ها احساساتی هستیم زود وابسته میشم کم منطق به کار می بریم و خیلی هم راحت شکست میخوریم و افسرده میشیم. ... اما تو ایران اکثر رابطه ها بدون منطق شروع میشه و آخر سر جدایی و گریه و آه و ناله و شعر جدایی و افسردگی ختم میشه یا ازدواج نابسامان
    علت این جور رفتارهای ما اینه که تجربه مون کمه، هیچ شناختی از جنس مخالف نداریم، همیشه مرزبندی بینمون بوده
    اولین قدم برای شکستن این تابوها اینه که از خودمون شروع کنیم. هر نتایجی هم که این جور رابطه ها به دنبال داشته
    باشه، این اصلا دلیل خوبی نیست که یه جوان فقط به خاطر عدم ارتباط با جنس مخالف تا مرز عقده ای شدن بره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Queen نمایش پست ها
    تو یه جایی مثل ایالات متحده یه دختر و پسر با هم آشنا میشن بعذ از مدت زیادی اگر برای هم مناسب بودن ازدواج میکنن اگر هر کدوم از طرفین احساس کرد این رابطه براش خوشایند نیست غالبا خیلی راحت برا هم آرزوی موفقیت میکنن و وارد رابطه جدید میشن.
    ببخشید شما از کجا می دونید خیلی راحت از هم جدا می شن؟ یعنی اونا رباتن؟! مطمئن باشید
    بین اونا هم وابستگی به وجود میاد. اونا هم شکست عشقی می خورن. اتفاقا شکست برای اونا
    سنگین تره چون خیلی مستقیم و بدون هیچ دیواری به هم ابراز علاقه می کنن. مثل ما وارد یک
    تونل پیچیده هزارتو نمیشن!

25. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    9301
    تشکـر
    196
    میزان امتیاز
    0

علت این جور رفتارهای ما اینه که تجربه مون کمه، هیچ شناختی از جنس مخالف نداریم، همیشه مرزبندی بینمون بوده
    اولین قدم برای شکستن این تابوها اینه که از خودمون شروع کنیم. هر نتایجی هم که این جور رابطه ها به دنبال داشته
    باشه، این اصلا دلیل خوبی نیست که یه جوان فقط به خاطر عدم ارتباط با جنس مخالف تا مرز عقده ای شدن بره!
    خب شما هم حرف من رو غیر مستقیم تایید کردین.چون مرزبندی بینمون بوده نمیتونیم درک درستی از قضیه داشته باشیم.
    شما نمیتونید مطمئن باشید که این دوستمون که صرفا میخواد این رابطه رو تجربه کنه دچار وابستگی مفرط نشه حتی اگر ایشون هم پخته باشن و مثل این همه جوون شکست خورده که 24 ساعته یه هندزفری تو گوششونه نشن طرف مقابل به احتمال زیاد این شرایط رو تجربه میکنه.
    و علت این مساله اینه که اصولا توی جامعه ما و آموزش و پرورش ما مهارت های زندگی آموزش داده نمیشه.و احتمال افسردگی و ضربه بیشتره.
    ببخشید شما از کجا می دونید خیلی راحت از هم جدا می شن؟ یعنی اونا رباتن؟! مطمئن باشید
    بین اونا هم وابستگی به وجود میاد. اونا هم شکست عشقی می خورن. اتفاقا شکست برای اونا
    سنگین تره چون خیلی مستقیم و بدون هیچ دیواری به هم ابراز علاقه می کنن. مثل ما وارد یک
    تونل پیچیده هزارتو نمیشن!
    نه ربات نیستن اما توی رسانه ها و کتاب های آموزشی کشورهای صنعتی و همچنین خانواده ها این مسائل آموزش داده میشه.
    شکست عشقی ما با اونا واقعا متفاوته. ربات نیستن اما خیلی بهتر میتونن خودشون رو جمع و جور کنن.
    توی رسانه ما بدبختی و سیاهی و آتش جهنم تبلیغ میشه یا یه بدبخت رو میارن میگن مردم اینو نگاه کنید شما خدا رو شکر کنید که خدا بهتون چشم و دست داده
    توی تلویزیون اونا سریالی مثل How I met your mother .
    تو کتاب های درسی ما چی کتاب های درسی اونا چی.
    اینا به خاطر فرهنگه و این واقعیت وجود داره و نتایجش من جمله افسردگی هم واضح جلوی چشممونه که تقریبا کم ایرانی هست افسرده نباشه
    ویرایش توسط Ashkan1989 : 06-26-2015 در ساعت 02:26 AM

27. 2 کاربران زیر از Ashkan1989 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18157
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوست دارم دوست دختر داشته باشم

ازهمه دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنوم

29. کاربران زیر از gomshode بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من آدم وقتی از یکی خوشش میاد، اون موقع واقعا نمیفهمه که الکی داره وقتشو واسه یه نفر که اصلا ارزششو نداره تلف میکنه، و بعدا میفهمه که چه قدر خر بوده!
    مطمینا اینیم که شما از این خانوم خوشتون اومده صد در صد از رو ظاهره، چون شما حتی یه بارم باش حرف نزدین که اخلاقش بیاد دستتون
    اون خانومم که ازدواج کرده و اگه واقعا متعهد باشه، جوری با آقایون حرف نمیزنه که خوششون بیاد، پس با همین ویژگی میشه فهمید که اصلا قابل اعتماد نیست
    شما هم به نظرم از حرف زدن با خانوما یه تابو ساختین، چه اشکالی داره حالا مثلا یه سوال براتون پیش اومد برین از یکیشون بپرسین، بعد میفهمین که اصن هیچ چیز خاصی نیس،
    شما عشق واقعی رو باید در ازدواج تجربه کنین، و تا وقتیم که از فکر اون خانوم بیرون نیومدین و به این نتیجه نرسیدین که بهتر اونم هست اصلا ازدواج نکنین
    در آخر اینکه لااقل شماها یه کاری کنید که آدم بتونه به آینده امیدوار باشه!

31. کاربران زیر از fatemeh.74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49078
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. هر کی میگه دوست نشو اشتباه میگه
    دوست من گناه نیست مگه میخوای چیکارش کنی. من حرف اینارو گوش دادم حال روزم خرابه
    باید ارتباط بگیری تا بتونی در آینده زندگی خوبی ایجاد کنی. باید چندتا دوست پیدا کنی
    سفر با تور بری یکم ببینی ببینی ارتباط درست میشه
    اصلا گناه نیست. خیلی چیزا زود گذره مثل خیلی از کارهای روزانه ما. ازدواج درست از همین مسیر شکل میگیره. سعی کنید نذارید دیگران برایتان تصمیم بگیرند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)